Annetuste vastuvõtmiseks vajalikku vormi saab sisestada igale WordPressi lehele. Järgnev juhis annab sellest samm-sammult ülevaate.

Annetusi saavad vastu võtta need Maksekeksuse mittetulundusühingutest kliendid, kellel on teenuse kasutamine aktiveeritud. Kui oled Maksekeskuse klient, kuid sul ei ole annetuste teenus aktiveeritud, siis palun võta ühendust meie klienditeenindusega aadressil support@maksekeskus.ee

Annetuste vastuvõtmise teenust ja selle liidestamise võimalusi tutvustasime ka webinaril, mida on endale sobival ajal võimalik järelvaadata registreerides alloleva vormi kaudu.

Kokkuvõtlikult on vaja teha järgmised sammud:

  1. Paigaldada Code Embed plugin
  2. Aktiveerida postituste ja lehtede vaates lisaväljad (custom fields)
  3. Luua Code Embed lisaväljad koos annetuse projekti koodiga
  4. Lisada annetuse vormi kuvamiseks shortcode soovitud kohta

1. Paigalda Code Embed plugin

Et kuvada annetuste vastuvõtmise vormi oma veebilehel on vaja paigaldada Code Embed plugin. Saad seda teha oma WordPressi pluginate lehel või laadides plugina alla siit. Pärast paigaldamist tuleb plugin aktiveerida.

2. Aktiveeri lisaväljad (custom fields)

Annetusvormi kuvamiseks kodulehel kasutatakse WordPressi lisaväljade (custom fields) funktsiooni. Selleks valige vasakult menüüst Lehed või Postitused, ülevalt paremast nurgast klikkige ekraaniseaded ning aktiveerige lisaväljad.

Kui lisaväljade valikut ei ole näha, siis tuleb tõenäoliselt teha muudatus WordPressi kujundusmalli (theme) functions.php failis. Sinna tuleb lisada rida:

add_filter(‘acf/settings/remove_wp_meta_box’, ‘__return_false’);

Kui te ei tunne end WordPressi kujundusmallide muutmises kindlalt, siis palun pöörduge selleks spetsialisti poole.

3. Loo annetuse projekti koodi sisaldav lisaväli

Järgmise sammuna tuleks minna lehele või postitusele, kuhu soovid annetuse vormi kuvada. Seejärel kerida ekraani kuni on võimalus lisada lisavälju.

Looge lisaväli näiteks nimetusega CODE-Donation-projekt ja kopeerige selle väärtusesse (value) Maksekeskuse iseteeninduskeskkonnas annetusprojekti vaatest annetuse vormi kood. Pane tähele, et igal annetusprojektil on oma kood, mistõttu mitme projekti korral järgi tähelepanelikult, et soovitud kohta lisad õige projekti koodi.

 

 

Kui kood lisatud vajuta ‘Lisa täiendav väli’

4. Lisa shortcode soovitud kohta

Nüüd on jäänud viimane samm. Kohta, kuhu soovite kuvada annetuse vormi tuleb postituse või lehe loomise/muutmise vaates lisada lühikood. Annetuse vorm kuvataksegi täpselt sinna, kuhu on lühikood pandud.

Annetusvormi toimiv näidis

Maksekeskuse annetuse vorm on dünaamilise suurusega ehk see mahutub alasse, kuhu on paigutatud. Kui see panna lihtsalt lehe content alasse, siis see kuvatakse selle ala laiuselt. Tabelisse paigutades kuvatakse see näiteks lahtri laiuselt.

Allolev annetuse vorm on testimiseks, reaalseid tehinguid ei toimu.

Toetatav projekt
Annetan raha
Vali annetuse summa või kirjuta sobiv summa lahtrisse
Minu andmed
Palun kontrollige oma ees- ja perekonnanime
Palun kontrollige e-mail addressi
Vormistamine
Vormista annetus valides eelistatud panga
Annetust vahendab
Toetatav projekt
Vormistamine
Vormista annetus valides eelistatud panga
Annetust vahendab