Luminor loodi kahe panga – Nordea ja DnB liitumisel ning tehniliselt annab see ajalugu siiani tunda. Eestis DnB-l jaepangandust ega seega ka pangalingi teenust ei olnud, seevastu Lätis ja Leedus peavad Luminori kliendid internetipanka logimist alustades siiani valima, kas nad on endise Nordea või endise DnB kliendid, sest kasutajatunnused teises süsteemis ei toimi. Lätis oli DnB üsna väikese turuosaga pank, Leedus seevastu üks suurematest. Eestis on viimastel aastatael LHV erakliendi maksete turuosas Luminorist mööda läinud, ent Luminor omab siiski endiselt arvestatavat turuosa ja kuna ta on fokusseeritud pigem keskklassi kuuluvate tarbijate teenindamisele on see ahvatlev sihtrühm ka paljudele e-poodidele.

Luminor kasutab oma pangalingiteenuse kohta Eestis nimetust E-makse, Lätis Luminor Link ja Leedus E-Commerce (Banklink)

Leping

Maksekeskuse lepinguga on võimalik kasutada nii endise Nordea kui ka endise DnB klientide teenindamiseks mõeldud pangalinki üle Baltikumi. Kaupmees ei pea avama Luminoris pangakontot. Kui Maksekeskuse lepingut veel sõlmitud ei ole, saab selleks avalduse esitada siin.

Liidestus

Kõige lihtsam on Luminori pangalinki liidestada meie ametlike pluginate abil, mis toetavad mitmeid levinud e-kommertsi platvorme, näiteks  WooCommerce, Magento, PrestaShop Opencart, Shopify . Kui arendate ise liidestuse meie API-ga, siis logod oma kassalehele peaksite alla laadima siit https://static.maksekeskus.ee/img/channel/lnd/luminor.png ja https://static.maksekeskus.ee/img/channel/lnd/dnb.png

Kui kasutad ka Soome pangalinke, siis pane tähele, et Soomes tegutseb endiselt Nordea pank, mis kasutab Nordea logo.