Püsimakse

Kui soovid koguda klientidelt makseid regulaarselt kindla intervalliga, siis selleks sobib ideaalselt kaardimaksete püsimakselahendus. Makse kliendi krediit- või deebetkaardilt tehakse automaatselt kindlal kuupäeval, klient ei pea iga kord kogu makseprotsessi uuesti läbima. Sooritada saab nii fikseeritud summaga makseid kui ka muutuva summaga makseid (merchant initiated transactions).

Kuidas püsimakse toimib?

Olles oma e-poodi lisanud püsimaksega toote või teenuse ja selle selgelt nii ka sõnastanud, siis ostu sooritades ja selle eest tasudes tuleb ostjal märkida, et on nõus püsimaksega. Eduka autoriseerimise korral saab e-pood tagasi ‘payment tokeni’, mille alusel hiljem Maksekeskuse API kaudu perioodilisi makseid teha.

On oluline mõista, et Maksekeskuse süsteem ise makseid ei alusta. Ka korduvmaksete tegemiseks peab vastav käsk tulema kaupmehe süsteemilt. Populaarse WooCommerce e-poe puhul saab kasutada näiteks WooCommerce Subscription pluginat.

Turvaline lahendus

Tundlikud kaardiandmed ei läbi kaupmehe infosüsteeme, et mitte panna kaupmehele koormust kanda PCI DSS sertifitseerimiskulusid. Kaardiandmed on talletatud turvaliselt Maksekeskuse süsteemides.

Teenuse aktiveerimine

Püsimaksete vastuvõtmise teenus tuleb eraldi aktiveerida tagamaks, et kasutuskogemus vastab ootustele ja nõuetele. Kui soovid oma e-poes püsimakseid vastu võtta, võta ühendust meie klienditeenindusega aadressil support@maksekeskus.ee. Teenuse kasutamise eelduseks on kaardimaksete vastuvõtmine.