Maksekeskuse arendatud MakeCommerce moodul võimaldab kiirelt ja mugavalt võtta kasutusele kõik Maksekeskuse teenused.

  1. Maksekeskuse poolt pakutavad maksemeetodid, sh maksete algatamise teenus, pangalingid, maksa hiljem lahendused ning kaardimaksed
  2. viis tarneviisi – Omniva, Itella SmartPOST ja DPD pakiautomaadid ning Omniva ja Itella kullerteenus. Võimalik on ka saadetiste automaatne registreerimine Omniva, SmartPOSTi ja DPD süsteemidesse ning pakikaartide väljatrükkimine otse poe tellimuste vaatest.
  3. Omniva teenuseid saab seejuures kasutada ilma Omnivaga eraldi lepingut sõlmimata, piisab Maksekeskuse lepingust!
  4. Võimaluse kasutada Simple CheckOut lahendust, mis muudab kassa-lehe läbimise kuni 4x kiiremaks
  5. Kaardi püsimaksete toe, kui kasutad WooCommerce Subscriptions lahendust

Plugin toetab mitmekeelset poodi WPML ja Polylang baasil.

Kust saab

Meie plugin on saadaval wordpress.org moodulite kataloogist: wordpress.org/plugins/makecommerce/
NB! see plugin nõuab minimaalsena Woocommerce versiooni 2.6. (tarnetsoonid)

Kuidas seadistada

Mooduli saad installerida otse WordPressis uue plugina lisamise dialoogis – pane pluginate loetelu otsingusse “MakeCommerce”.
Pärast installi ja aktiveerimist seadista esmalt Maksekeskuse API integratsiooni seaded:
plugina seaded

Makseviisid

Meie plugin lisab WooCommerce Maksemeetodite seadete alla ‘MakeCommerce’ nimelise makseviisi. Seal saab mõnevõrra konfigureerida, kuidas Maksekeskuse poolt Sinu poele aktiveeritud makseviise poe Kassa lehel kuvatakse.

Woocommerce_makselingid

Tagastused

Meie plugin lisab võimaluse teha mugavalt tagasimakseid klientidele läbi Maksekeskuse. Vajadusel saad teha tellimusele ka mitu osalise summaga tagastust.

Woocommerce_tagastused

 

Tarneviisid – Omniva, SmartPOST, DPD pakiautomaadid, Omniva ja SmartPost kuller

Plugin lisab Sinu poele juurde ka tarneviisid:

  • Omniva pakiautomaadid (MC)
  • SmartPost pakiautomaadid (MC)
  • DPD pakiautomaadid(MC)
  • Omniva kuller (MC)
  • SmartPOST kuller (MC)

 

Tarneviisid järgivad WooCommerce Tarnetsoonide üldist loogikat – nende saadavust ja hinda saab konfigureerida igale tarnetsoonile eraldi:
arneviiside haldus tarnetsoonis

Klikkides tarneviisi juures “Seaded” saab täiendavalt määrata ka tarneviisi hinna ja tasuta tarne summa. NB! Maksekeskuse moodulis tasuta tarne arvutatakse ilma käibemaksuta. St kui on soov pakkuda tasuta tarnet Omniva pakiautomaati kui ostusumma on üle 12€ (sisaldab KM), siis tuleb mooduli seadetes märkida tasuta tarne summaks 10€.

Tarneviiside aktiveerimisel lisandub poe Kassa lehele alati värskeimate andmetega pakiautomaatide nimekiri. Sa saad ka mõnevõrra seadistada, kuidas pakiautomaate loetelus kuvatakse.

Pakiautomaadi_kuvamine

Kui mõni toode ei sobi pakiautomaati saatmiseks, siis saad selle toote juures teha märgendi –  “Ei sobi pakiautomaati”.
Kui ostukorvis on mõni sellise märgendiga toode, siis pakiautomaate tarneviisina ei pakuta.
Samuti saad märkida toote tarne-seadete juures “Pakiautomaat tasuta”.  Sel juhul – kui ostukorvis ei ole muid tooteid, siis arvutatakse selle transpordihinnaks 0€.
toote tarne-atribuudid

 

Integratsioon SmartPOST, Omniva  ja DPD süsteemidega

Meie plugin on võimeline registreerima saadetise smartpost.ee ja omniva.ee süsteemides, ta teeb seda automaatselt niipea kui tellimus saab makstud (jõuab olekusse “Töötluses”).
Samuti on siis võimalik välja trükkida saadetise pakikaardid otse poe tellimuste vaates.  Sa võid näiteks valida kõik “Töötluses” olevad tellimused ja rakendada masstegevust “Prindi saadetiste pakikaardid”.
(seejuures võivad Omniva, DPD ja Itella saadetised olla läbisegi)
Saadetise pakikaartide trükkimine Woocommerce poes

Selle funktsionaalsuse kasutamiseks peaksid kõigepealt looma kontod omniva.ee, smartpost.ee ja dpd.ee süsteemides ning sisestama nende kontode andmed meie plugina seadetes. NB! Sisestada tuleb ärikliendilepingu tunnused, mitte need andmed millega Omniva iseteenindusse sisenete.

Makse + Tarne

Woocommerce’ile pakume ka lahendust, mis võimaldab saata pakke Eesti siseselt Omniva pakiautomaadist pakiautomaati, ilma et peaks Omnivaga lepingu sõlmima. Teenus tuleb eelnevalt aktiveerida Maksekeskuse iseteenindusportaalis (menüüst Seaded > Teenused). Iga paki hind on sel juhul 3€ olenemata suurusest ning tarnekulud arvestatakse automaatselt maha e-poe Maksekeskuse kontolt. Kui on soov kasutada ükskõik millist muud tarneviisi, siis tuleb sõlmida leping vastava tarnefirmaga.

Seadistamiseks tuleb e-poe admin paneelis (menüüst Woocommerce seaded > Täpsemad seaded > Makecommerce API > Omniva) seadistada leping “kasutan transporditeenust Maksekeskuse vahendusel” ning täita ära tagastusaadress (saatja aadress). NB! Tagastusaadressi telefoninumber peab algama suunakoodiga (nt +372) ja ei tohi sisaldada tühikuid).

Omniva_liidestus

Omniva.ee

Meie plugina kaudu saad registreerida saadetisi teenusega “Pakiautomaadist-pakiautomaati“.
Selleks pead olema sõlminud Omniva ärikliendi lepingu, liitumiseks mine omniva.ee/abi/andmevahetus
Pärast liitumist määratakse sulle kliendihaldur, tema kontaktid saad Omniva e-teenindusest, ettevõtte profiili lehelt.
Teavita oma kliendihaldurit soovist luua ‘liidese konto’.
Omniva kliendihaldur saadab sulle meiliga Veebiteenuste konto kasutajanime ja parooli.
Lisa need oma WooCommerce poes Omniva pakiautomaatide Tarneviisi seadetesse.
Omniva puhul on tähtis määrata ka tagastusaadress (saatja aadress). NB! Tagastusaadressi telefoninumber peab algama suunakoodiga (nt +372) ja ei tohi sisaldada tühikuid).

Kui Omniva integratsioon on seadistatud, hakkab pood automaatselt registreerima omniva.ee süsteemi saadetisi. Saadetis luuakse niipea, kui tellimus saab makstud. Saadetised luuakse kui “Pakiautomaadist Pakiautomaati” koos “SMS teade saabumisel” ja “e-mail saabumisel” teenus (kood: PA+ST+SF). Omniva e-teeninduses näeb registreeritud saadetisi pärast seda kui need on füüsiliselt Omnivale üle antud.

Omniva Kullerteenuse puhul on Sul kaks valikut – kas viid pakid ise Omniva postkontorisse/sorteerimisjaama (QP) või viid pakid Omniva pakiautomaati (PK). Sisestada tuleb veel Omniva veebiteenuste konto kasutajanimi ja parool ning täita ära tagastusaadress (saatja aadress).
Omniva kulleri seaded
Omniva teenuse tüüp on B2C – ehk mingeid täiendavaid toiminguid ei ole nende saadetistega e-teeninduses vaja teha.
Omniva e-teeninduses näeb neid registreeritud saadetisi pärast seda kui oled füüsilised saadetised Omnivale üle andnud.
Saadetist saab jälgida Omniva avaliku teenuse kaudu omniva.ee veebilehel.

Saadetise jälgimine Omniva lehel

SmartPOST.ee

Liitumiseks mine smartpost.ee liitumisvormile.
Liitumisel saad kasutajanime ja parooli – sisesta need oma poe integreerimiseks Tarneviisi seadetes.
Kui see on tehtud, hakkab pood automaatselt registreerima smartpost.ee süsteemi saadetisi, niipea kui tellimus saab makstud.
Sa näed SmartPOST saadetise numbrit tellimuse juures.
Registreeritud saadetisi näed ka smartpost.ee iseteeninduses.

Smartpost_liidestus

DPD Interconnect

Esmalt on vaja sõlmida DPDga leping.
Kui oled DPD’ga lepingu sõlminud, siis peaksid paluma juurde DPD Interconnectori konto (kontakteeruge oma müügihalduriga või sales@dpd.ee)
Interconnet kasutajanime ja parooli peaksid siis sisestama mooduli seadetesse.
Seejärel hakkab moodul automaatselt  tellimusete tasumisel registreerima saadetisi DPD süsteemi. Tellimuse juurest saab välja trükkida saadetise pakikaardi.
Saadetiste üleandmiseks DPD’le kutsuge kuller neile järele.

Püsimaksed

Perioodiliste maksete halduseks võib ühe variandina kaaluda Woocommerce Subscriptions platvormi. Maksekeskuse plugin on selle platvormiga koostööks valmis. See on lahendus, kus praktiliselt ilma IT-kuludeta on võimalik käivitada püsimaksete kogumine. Loe lähemalt:  Woocommerce Subscriptions ja Maksekeskuse püsimaksed.

Simple Checkout

Simple Checkout seadistusjuhendi leiate siit

Mis maksab?

Plugina allalaadimine on tasuta, samuti on tasuta kõik versiooniuuendused. Plugina kasutamisel rakendub Maksekeskuse lepingulistele klientidele kuutasu vastavalt hinnakirjale.