See MakeCommerce moodul lisab Sinu PrestaShopi poele Maksekeskuse pakutavad makseviisid ja integratsiooni Omniva ning Itella Smartpost pakiautomaatidega.

Kust saab

Mooduli värskeima versiooni saad alla laadida siit:

 

Mis maksab?

Mooduli allalaadimine on tasuta, samuti on tasuta kõik versiooniuuendused. Mooduli kasutamisel rakendub Maksekeskuse lepingulistele klientidele kuutasu vastavalt hinnakirjale.

Kuidas seadistada

Mooduli installeerimiseks PrestaShopis pead oma arvutist üles laadima mooduli faili (makecommerce-xxx.zip)
(paigaldamisel võib PrestaShop kuvada hoiatuse “Tahad paigaldada PrestaShop’i poolt kontrollimata mooduli ?” – see on OK, võid jätkata).
Pärast üleslaadimist ja Paigaldamist peaksid mooduli Seadistama – sisestama API võtmed mis on sulle kättesaadavad pärast liitumist meie Maksekeskuse iseteenindusportaalis menüüst Seaded > API.

PrestaShop mooduli paigaldamine

Makseviisid

Meie moodul lisab Sinu poele rea pangalinke ja krediitkaardimaksete võimaluse, olenevalt sellest, millised makseviisid on Sinu poele Maksekeskuse poolt liitumisel seadistatud.
Presta_makselingid

Mooduli seadete juures saad pisut ka seadistada, kuidas makseviise kuvatakse, et see paremini sobituks Sinu poega.

Presta_conf

Tagasimaksed

Moodul võimaldab sul teha väga lihtsalt ka klientidele tagasimakseid otse PrestaShopi tellimuse vaatest. Vajadusel saad ka teha mitu osalist tagastust.
Presta_tagastus

Omniva ja SmartPOST pakiautomaadid

Moodul paigaldab poele ka kaks alam-moodulit – “Omniva pakiautomaadid” ja “SmartPOST pakiautomaadid”, mida saad sisse lülitada pea-mooduli seadetes.

Omniva & SmartPOST pakiautomaadid

Sisse lülitamise järel tuleb liidestuse loomiseks sisestada Omniva või SmartPosti ärikliendilepingu tunnused ning lisada tagastussaadress (saatja aadress). NB! Saatja aadress peab sisaldama kehtivat mobiilinumbrit, mis algab suunakoodiga (nt +372) ja ei sisaldada tühikuid!

Aktiveerimise järel tekib poele juurde vastav tarneviis (Saatmine > Kullerid), kus seda saab edasi seadistada vastavalt PrestaShopi standardsetele kulleri seadistamise võimalustele – hinnad jms.
Poe Kassa lehele kuvatakse vastav tarneviis koos hinnaga ja tema pakiautomaatide nimekiri valiku tegemiseks. Pakiautomaatide värske nimekirja hangib pood Maksekeskuse serverist, selleks peavad olema sisestatud ülalmainitud Maksekeskuse API seaded.

Saatmine Soome, Läti ja Leedu pakiautomaatidesse

Omniva kaudu on võimalik saata kaupa ka Läti ja Leedu pakiautomaatidesse, ning Itella kaudu Soome pakiautomaatidesse.
See, millise riigi pakiautomaate ostjale kuvatakse sõltub sellest, millise riigi on ostja märkinud oma aadressis – kui ostja on oma aadressina sisestanud Läti aadressi, siis kuvatakse talle Omniva pakiautomaatide loetelus Lätis asuvaid postiautomaate:

teiste riikide postiautomaadid

PrestaShopi standard-installatsiooni korral võiksid teha sellised sammud:

  • Defineeri vastavad tarne-tsoonid “Eesti”, “Läti”, “Leedu”, “Soome”
  • Aseta vastavad riigid nendesse tsoonidesse ja aktiveeri need riigid
  • Defineeri vatstava tarneviisi juures eri tsoonidele eri hinnad
  • Kui soovid kallima ostu korral pakkuda tasuta tarnet, siis seadista tarne hind sõltuma ostukorvi maksumusest

tarneviisi hindade seadistamine

Saadetiste automaatne registreerimine ja pakikaardid

Meie plugin on võimeline registreerima saadetise smartpost.ee ja omniva.ee süsteemides, ta teeb seda automaatselt niipea kui tellimus saab makstud (jõuab olekusse “Töötluses”).
Samuti on siis võimalik välja trükkida saadetise pakikaardid otse poe tellimuste vaates.  Sa võid näiteks valida kõik “Töötluses” olevad tellimused ja rakendada masstegevust “Prindi saadetiste pakikaardid” (seejuures võivad Omniva ja Itella saadetised olla läbisegi).

pakikaartide trükkimine PrestaShop moodulis

Või ka üksiku tellimuse vaates:

pakikaardi printimine Prestashopi tellimuse vaates

Selle funktsionaalsuse kasutamiseks peaksid kõigepealt looma kontod omniva.ee ja smartpost.ee süsteemides ning sisestama nende kontode andmed meie plugina seadetes.

Omniva.ee

Meie plugina kaudu saad registreerida saadetisi teenusega “Pakiautomaadist-pakiautomaati“.
Selleks pead olema sõlminud Omniva ärikliendi lepingu, liitumiseks mine omniva.ee/abi/andmevahetus
Pärast liitumist määratakse sulle kliendihaldur, tema kontaktid saad Omniva e-teenindusest, ettevõtte profiili lehelt.
Teavita oma kliendihaldurit soovist luua ‘liidese konto’.
Omniva kliendihaldur saadab sulle meiliga Veebiteenuste konto kasutajanime ja parooli.
Lisa need oma poe MakeCommerce mooduli seadete lehel Omniva plokis.
Omniva puhul on tähtis määrata ka tagastusaadress. Kui tahad tagastusi saada ka pakiautomaati, siis pane Indeksi väärtuseks vastava pakiautomaadi sihtnumber.
Pakiautomaadi sihtnumbri leiad siit: Omniva pakiautomaatide loetelu .

Kui Omniva integratsioon on seadistatud, hakkab pood automaatselt registreerima omniva.ee süsteemi saadetisi. Saadetis luuakse niipea, kui tellimus saab makstud. Saadetised luuakse kui “Pakiautomaadist Pakiautomaati” koos “SMS teade saabumisel” ja “e-mail saabumisel” teenus (kood: PA+ST+SF)

Teenuse tüüp on B2C – ehk mingeid täiendavaid toiminguid ei ole nende saadetistega e-teeninduses vaja teha.
Omniva e-teeninduses näeb neid registreeritud saadetisi pärast seda kui oled füüsilised saadetised Omnivale üle andnud.
Saadetist saab jälgida Omniva avaliku teenuse kaudu omniva.ee veebilehel.

Saadetise jälgimine Omniva lehel

SmartPOST.ee

Liitumiseks mine smartpost.ee liitumisvormile.
Liitumisel saad kasutajanime ja parooli – sisesta need oma poe integreerimiseks Tarneviisi seadetes.
Kui see on tehtud, hakkab pood automaatselt registreerima smartpost.ee süsteemi saadetisi, niipea kui tellimus saab makstud.
Sa näed SmartPOST saadetise numbrit tellimuse juures.
Registreeritud saadetisi näed ka smartpost.ee iseteeninduses.

Simple Checkout PrestaShop

Meie Makecommerce Moodul pakub võimaluse asendada PrestaShopi standardse kassa märksa mugavama ja kiiremini läbitava SimpleCheckout kassa versiooniga.
SimpleCheckouti kasutamise võimalus on PrestaShopi moodulis olemas (alates versioonist 1.7) ja seda saab lihtsasti sisse lülitada (ja ka välja lülitada, kui mingil põhjusel see sulle ei sobi.)

Toetatud tarneviisid

SimpleCheckout töötab koostöös meie mooduli tarneviisidega, lisaks ka PrestaShopi standardsed tarneviisid:
• Omniva ja SmartPOST’i pakiautomaadid
• Fikseeritud maksumus (PrestaShop standard)
• Tulen ise järele (PrestaShop standard)

Need tarneviisid, kui nad on poes aktiveeritud ja seadistatud on kõik ka SimpleCheckout dialoogis ostjale tarneviisi valiku tegemiseks saadaval, vastavalt poes administreerimisalas seadistatud hindadega.

Kas mooduli paigaldamisel esineb erinõudmisi?

Erinõudmisi ega tingimusi mooduli paigalduseks ei ole. Moodul on arendatud selliselt, et isegi juhul kui e-pood kasutab kolmandate osapoolte Checkout mooduleid ( näiteks One page checkout moodulit) siis ka nendel juhtudel ei teki mooduli paigaldamisel, installimisel ega kasutamisel takistusi.

Kuidas aktiveerida ja seadistada SimpleCheckout’i Prestashopil:

Selleks, et sisselülitada SimpleCheckout lahendus Prestashopil, tuleb moodulite halduses, MakeCommerce seadistuses sisselülitada SimpleCheckout seadistus “ei” -> “jah”:

Presta_sco

Peale sisselülitamist aktiveeritakse SimpleCheckout lahendus e-poel ning edasised kassa toimingud tehakse juba Maksekeskuse SimpleCheckout poolel.

Mis muutub kliendi jaoks?

E-poes ostukorvi liikudes näidatakse kliendile ostukorvi kokkuvõtet Prestashopi poolel, kuid kui klient vajutab “jätka ostu vormistamisega” suunatakse klient juba Maksekeskuse SimpleCheckout keskonda ostu vormistama.

Kliendi jaoks muutub ostlemine eriti lihtsaks, kuna salvestades esmakordselt oma andmed, ei pea klient hiljem enam oma andmeid uuesti täitma, ainult juhul, kui on soov midagi andmetes edaspidiselt midagi muuta. See teenus töötab poodide üleselt, mitte ainult teie hallatavas poes, vaid kõigis, kes SimpleCheckout lahenduse aktiveerinud on. Samuti on kliendil võimalik ka SimpleCheckout teenuse lehelt tagasi minna ostukorvi, kuna tellimust ei looda SimpleCheckouti suunates ära, ehk kliendil on võimalus veel oma ostukorvi sisu ja oste muuta.

Mida tähendavad “select pickup carriers” ja mida nad võimaldavad seadistada?

Simplecheckout lahenduse aktiveerimisel lisatakse seadistualasse nüüd ka transpordiviiside seadistus.

Sellesse vaatesse lisatakse kõik “Saatmine – Kullerid” seadistuses olevad Transpordiviisid ja võimalused, mis on kõik ühest kohast seadistatavad ja lisatavad.

Lisades “Saatmine – Kullerid” seadistusse mõne uue transpordi viisi, lisatakse see koheselt ka MakeCommerce mooduli seadistusse.

Näitena toodud pildil on näha kaks “tulen ise järgi” viisi, mis on “jah” staatusega seadistatud, Selliselt seadistatud viisil kuvatakse “tulen ise järgi”- viis SimpleCheckoutis “Muu” transpordi viiside alla.

Juhul, kui Ise järgi tulemine oleks seadistusalas staatusega “ei” siis SimpleCheckoutis määratakse need kättetoimetamise viisid Kullerite alla järgmisel kujul:

– Staatus “ei” kasutatakse seadistatud kullerite/ saatmisviiside määramiseks “kuller” nimistusse.
– Staatus “jah” kasutatakse “Muu” transpordi viiside tarbeks.