Liidestuse kasutuselevõtu eelduseks on leping Maksekeskusega. Tutvu liitumistingimustega siin ning seejärel täida liitumisavaldus. Pärast lepingu sõlmimist saad oma Maksekeskuse ja Merit Aktiva kontod liidestada.

Alustuseks tuleb Merit Aktivas pankade nimekirja lisada pangana Maksekeskus AS. Selleks vali ülevalt menüüst ‘maksed’ ja seejärel ‘pangad’. Avanevas vaates vajuta ‘lisa pank’ nuppu ning täida väljad. Nimetuseks kirjuta Maksekeskus AS, lisa vajadusel sobiv kirjeldus ning valuutaks määra EUR.

Juhime tähelepanu, et pangakonto numberit (IBAN) ja SWIFT/BIC-i ei tule sisestada. Samuti soovitame ära võtta ‘trüki arvele’ linnukese, sest see võib arvel olles tekitada segadust – arve saaja ei saa käsitsi Maksekeskus kontole arve summat kanda.

Järgmise sammuna tuleb seadistada e-kirja saatmine. Vali ülevalt menüüst ‘seadistused’ ja seejärel ettevõtte andmete jaotusest ‘e-arvete jm integratsioonide seadistus’.

Vali avanenud valikutest Maksekeskus AS ja täida kõik neli kohustuslikku välja.

Kaupmehe tunnuse, secretkey ja publishablekey leiad Maksekeskuse iseteenindusest. Vali ülevalt menüüst ‘settings’ (või seaded) ning seejärel API.

Järgmisest vaatest leiad nii kaupmehe tunnuse (Shop ID) kui ka secret ning publishable key. Kopeeri need vastavalt Merit Aktivasse.

Järgmise sammuna tuleb Merit Aktivas seadistada arvete edastamiseks kasutatavad väljaminevad kirjad. Selleks vali ülevalt menüüst ‘seadistused’ ja seejäral üldiste seadistuste vaatest ‘e-posti seadistused’. Avanevast vaatest tuleb leida ‘müügiarve’ ja vajutada selle peal muudatuste tegemiseks.

Avanevas vaates on sul võimalik muuta e-kirja põhja, millega edastatakse arve. Leia kirjas sobiv koht, kuhu soovid lisada makselingi ning kirjuta sinna selgitav tekst. Näiteks: Lihtsaim viis arvet tasuda on vajutada allolevale nupule “Maksan arve”. Lause lõppu nupu lisamiseks vali muutujad valikust  ‘Maksekeskuse link arve tasumiseks’. Seejärel tekib toodud lause lõppu kood, mis kirja välja saates asendatakse konkreetse arve tasumiseks loodud makselingiga.

Kui oled seadistused juhiste järgi teinud, siis edaspidi saadetakse kõikide arvetega koos välja ka link arve mugavaks tasumiseks.