Tagasi kõigi postituste juurde

Koroonakriis on kasvatanud Eesti e-poodidest ostjaid ligi 50%

26.11.2020

Maksekeskuse analüüs näitab, et unikaalsete pangakontode arv, millelt ühes kuus Eesti e-poodidele makseid laekus on 2020. a. hüppeliselt kasvanud.

Mullu sügisel ja veel käesoleva aasta alguseski püsis see meie süsteemis suurusjärgus 110 000, ent tänavu oktoobris oli erinevaid tarbijaid juba ligi 160 000. Kriisi kevadisel kõrghetkel ulatus kuu jooksul veebist tellijate hulk isegi 200 000 lähedale.

See kinnitab, et ebatavaline olukord on andnud e-kaubanduse arengule olulise tõuke – kasvanud ei ole mitte ainult tehingumahud (aastaga ca 60-70%), vaid turule on tulnud ka uusi tarbijaid. Ja paistab, et nad on tulnud, et jääda. Kevadine hüpe toimus arusaadavalt olude sunnil, sest kaubanduskeskused olid suletud. Ent paistab, et olles maigu suhu saanud, on e-poodidest ostmine uutele klientidele üsna meeldima hakanud, sest ka sügisel püsib seda ostmisviisi kasutavate inimeste arv ligi 50% kõrgemal kui aasta tagasi.

Maksekeskus teenindab rohkem kui 3000 e-poodi, seetõttu usume, et antud analüüs annab väga esindusliku ülevaate kogu turul toimunud muutusest.