Liisi on üks tuntumaid järelmaksubrände Eestis ja Liisi ID võimaldab igal kaupmehel seda oma poes pakkuda. Makseviisi valinud tarbija suunatakse Liisi.ee keskkonda, kus tal on võimalik sõlmida ja/või kasutusele võtta krediidilimiit, mille arvelt kauba eest tasutakse. Pärast allkirjastamist suunatakse tarbija tagasi kaupmehe e-poodi.

Kaupmehe jaoks toimib Liisi ID makseviis sarnaselt kõigile teistele Eesti pangalinkidele – tehingu kinnitused tulevad kohe pärast tarbijapoolset allkirjastamist. Väljamaksed toimuvad järgmisel tööpäeval, teenustasud on samad nagu teistelgi Eesti pangalinkidel ja tehingutele on võimalik teha ka tagastusi (mis on tasuta). Erinevalt levinud järelmaksulahendustest ei nõua see tasumisviis, et kaupmees allkirjastaks tarbija lepingu kolmanda osapoolena. Kaupmehele selle tasumisviisi lisamisel täiendavat halduskoormust ei teki, pole ka mingit lisanduvat püsikulu ega kaupmehe lepingutasu.

Leping

Liisi ID on Maksekeskuse lepinguga kättesaadav igale kaupmehele.

Liidestus

Kõige lihtsam on Liisi ID’d pakkuda meie ametlike pluginate kaudu. Maksekeskuse pluginad on saadaval näiteks  WooCommerce, Magento, PrestaShop Opencart, Shopify platvormidele. Kui arendate ise liidestuse meie API-ga, siis logod oma kassalehele saab alla laadida siit – https://static.maksekeskus.ee/img/channel/lnd/liisi_ee.png
Liisi järelmaks

Kuidas Liisi ID oma e-poes nähtavaks muuta?

Potentsiaalsed kliendid ostavad e-poest rohkem ja kallimaid kaupu kui nende teadlikkus maksa hiljem lahenduste kohta kõrge on. Teave, et e-poes saab maksta kasutades Liisi ID krediidilimiiti, tuleb potentsiaalse klientideni viia võimalikult kiiresti ehk juba e-poe avalehel ning toodete juures.

Selle info kuvamiseks on Liisi ID pakkuja Holm Bank koostanud järgmised juhised ning tööriistad.

Liisi ID-d tutvustavad iframe’id.

Liisi ID makseviisi näidistingimusi ja ostuprotsessi kirjeldab hästi see iframe, mille saad lisada näiteks eraldi Liisi ID tutvustavale alamlehele:

<iframe src="https://www.holmbank.ee/iframed/maksekeskus-iframe-1" width="100%" height="680px" scrolling="no" frameborder="no" align="center"></iframe>

Samuti võiks Liisi ID tutvustuse juures olla igakuise tagasimakse kalkulaator, mis võimaldab klientidel saada selge ülevaade kaasnevatest kohustustest:


<iframe src="https://www.holmbank.ee/iframed/maksekeskus-iframe-2" width="100%" height="780px" scrolling="no" frameborder="no" align="center"></iframe>

Sama eesmärki täidab ka vähem ruumi võttev kalkulaator, mille saab lisada näiteks toodete juurde:

<iframe src="https://www.holmbank.ee/iframekalkulaator/calc-mk.php" width="100%" height="520px" scrolling="no" frameborder="no" align="center"></iframe>

Reklaambännerite kujundamine

Oma e-poes kampaaniaid läbi viies võib sul olla soov tõsta Liisi ID makseviisi eriti esile. Kuna Liisi ID kaudu taodeldav krediidilimiit on finantsteenus, siis peab selle reklaam vastava teatud nõuetele. Bänneri kujundamise eel tutvu kindlasti Finantsinspektsiooni ja Tarbijakaitseameti soovitusliku juhendiga, samuti tutvu Holm Banki CVI’ga. Kõik kujundatud bännerid tuleb kinnitada vastavuse kontrollimiseks Holm Bankiga edastades need aadressile banner@holmbank.ee.  Kinnitamata bännerite puhul vastutab reklaami nõuetele vastavuse eest kaupmees.

Vaata ka teisi maksa hiljem lahendusi