Tagasi kõigi postituste juurde

Maksekeskus saab uue tegevjuhi

10.11.2022

Baltimaade juhtiv makselahenduste pakkuja Maksekeskus AS saab uue tegevjuhi, kui sellele kohale asub ettevõtte senine Läti piirkonna juht Ivars Erdmanis. Senine tegevjuht Art Lukas jätkab ettevõtte nõukogus.

Maksekeskus alustas aktiivset tegevust Eestis kümne aasta eest. Art Lukas on ettevõtet juhtinud viimased seitse aastat, mille jooksul on ettevõte laienenud edukalt ka Läti ja Leedu turgudele pakkudes kaasaegseid makselahendusi ja väärt lisateenuseid kõigis suuruses kaupmeestele. Hiljutise tootearendusena hakkas Maksekeskus oma klientidele pakkuma ka makseterminale tavapoodidele tuues nii ühe katuse alla nii e-poe kui tavapoe maksed.

Viimase 7 aastaga on Maksekeskus läbinud tohutu arengu kasvades varajase staadiumi start-upist stabiilseks kasumlikuks ettevõtteks,” ütles Art Lukas. “Ettevõttel on meeskonnad kolmes riigis, tugev omanik pangadussektorist ja lisaks mainitud põhiturgudele tegutseme ka Soomes ja Rootsis.”

Art Lukas lisab, et kui algselt oli Maksekeskus Eesti-keskne firma, siis viimastel aastatel on leitud hulgaliselt kasvuvõimalusi Lätis ja Leedus. “Seetõttu oleme ka juhatuse tasemele toonud just neid turge paremini tundvaid inimesi ning järgmiseks arenguetapiks juhtohjade üleandmine pikaaajalisele kolleegile Ivarsile toetab nende võimaluste realiseerimist.”

Aastaid Maksekeskuse Läti tegevust juhtinud Ivars Erdmanis on uute väljakutse eest tänulik. “Olen uhke seni saavutatu üle. Meil on andekas ja pühendunud meeskond pakkumaks oma klientidele kvaliteetseid makselahendusi ja lisateenuseid, seda nii online-kaubanduses kui nüüd ka tavapoodides. Ootan väga Maksekeskuse juhtimist järgmises kasvufaasis.” ütles Ivars Erdmanis, kes alustab Maksekeskus AS tegevjuhina 12. novembrist.

Luminor viis tänavu juulis lõpule tehingu, millega omandati 99% Maksekeskus ASi aktsiatest. Partnerlus Luminoriga võimaldab ettevõttel kiiremini välisturgudel kasvada, seda ennekõike Luminori Lätis ja Leedus asuva võrgustiku ning kliendibaasi toel. Maksekeskus jätkab Luminor Grupis toimimist iseseisva ettevõttena.