Tagasi kõigi postituste juurde

Mida tähendab Chrome’i paroolihoiatus?

10.01.2020

Populaarne veebilehitseja Chrome uuenes hiljuti sisaldades nüüdsest funktsiooni, mis teavitab kasutajate, kui veebilehel kasutatav kasutajatunnus ja salasõna võivad olla lekkinud. Väga kasulik arendus põhineb möödunud aasta veebruaris avaldatud Chrome laiendusel. Alates Chrome 79 versioonist on funktsioon osana Chrome’ist ehk ei vaja laiendust.

Nimelt hoiatab Chrome, kui mõnda keskkonda sisselogimiseks kasutatud kasutajanime ja salasõna kombinatsioon on lekkinud. Samas võib jääda veateatest mulje, justkui oleks leke seotud selle sama keskkonnaga, kuhu hetkel sisse logitakse. Nii see siiski ei ole.

Kuvatav hoiatus tugineb andmetele, et kasutajanime ja salasõna kombinatsioon on lekkinud kahtlaste veebilehtede kaudu ja seeläbi on see kantud vastavatest andmekogudesse. Võrreldes andmekogudes olevaid andmeid ja just kasutaja sisestatud jõutaksegi ohu korral soovituseni parool kohe ära muuta. Veateate kuvamisel viidatakse antud keskkonnale (näite puhul Maksekeskuse iseteenindusskeskkond) kui keskkonnale, kuhu lekitud andmetega sisse logitakse. See ei tähenda, et leke on toimunud samas keskkonnas.

Kõnealuse teate kuvamisel soovitame viivitamatult muuta Maksekeskuses oma kasutajanimi ja salasõna. Küsimuste korral võib pöörduda meie klienditeenindusse aadressil support@maksekeskus.ee.

Funktsiooni kohta saab täpsemalt lugeda siit.