Tagasi kõigi postituste juurde

9 miljonit pakki pakiautomaati

28.01.2021

Möödunud aastal liikus riigisiseselt pakiautomaatidesse üle 9 miljoni paki, mida on 54% rohkem kui aasta varem. 70% netiostudest tellitakse pakiautomaati, kullerteenuse osakaal on Eesti E-kaubanduse Liidu hinnangul kuni 30%. Kullerteenuste mahuhinnang ei sisalda toidupoodidest tellitud kauba vedusid.

Omniva on jätkuvalt turuliider

Üle poole, ehk 57% turuosa tellitud pakkide mahust on Omnival, kelle pakiautomaatide võrk on ühtlasi kõige laiem. Eestis on jaanuari seisuga 595 pakiautomaati, millest 256 kuulub Omnivale. Itella SmartPostil on 178 pakiautomaati ja DPD-l 161. 

Omniva turuliidri positsiooni aitab kindlustada ka baltikumiülene haare, ettevõtte on edukas ka Lätis ja Leedus. E-kaupmeestele tähendab see võimalust saata pakke mugavalt ka Läti ja Leedu klientidele ja vastupidi – lõunanaabrite juures osteldes saab saadetised mugavalt kohalikku pakiautomaati tellida.

Ei näita vaibumise märke

Pakiautomaatide suur osakaal netiostude kohaletoimetamises on siinsele piirkonnale väga iseloomulik. Pakiautomaatide pakutavad mugavused on hästi klientide poolt omaks võetud mistõttu näeme võrgustiku laienemist. Samuti on üha enam näha uusi initsiatiive, kus pakiautomaatide hüved tarbijateni uuel moel viiakse. Kui seni pakiautomaate paigaldatud pigem kaupluste ja kontorihoonete juurde, siis väiksemates kohtades paigaldatakse neid ka ühistranspordipeatuste juurde. 

Maksekeskuse klientidele tähendab pidevalt arenev pakiautomaatide võrgustik üha suuremaid võimalusi kauba saatmiseks. Meie kaupmehed saavad saadetavad kaubad automaatselt registreerida Omniva, Itella SmartPosti ja DPD süsteemidesse ja trükkida pakikaardid. Omniva teenuseid on võimalik kasutada seejuures ilma Omnivaga lepingut sõlmimata. Loe täpsemalt Makse+Tarne teenusest siit.

Makse+Tarne – maksed ja tarne sama liidestusega