Tagasi kõigi postituste juurde

Kuidas vältida ebaõnnestunud makseid?

17.04.2024

E-äri edu tugineb suuresti usaldusel, mille üheks olulisemaks nurgakiviks on toimiv makselahendus. Probleemid maksetega ei pruugi tähendada ainult üksikute tehingute katkemist vaid võivad mõju avaldada palju pikemalt.

Tänavu esimeses kvartalis oli Eesti pankadel Maksekeskuse andmetel 10 intsidenti või plaanilist hooldust, mil makse algatamise teenus ei olnud kättesaadav. Neist neli toimus päevasel ajal, kuid mõned kestsid ööst hommikutundideni. Selle aja jooksul ei olnud mõjutatud pangast maksete vastuvõtmine võimalik või oli see märkimisväärselt häiritud.

Juhtiva makselahenduste pakkujana mõistame, et toimiv ja maandatud riskidega makselahendus on kriitilise tähtsusega. Kui enamik makseteenuse pakkujaid tugineb ühele tehnilisele lahendusele, makse algatamise teenusele (ehk PIS-ile), siis meie pakume ainulaadset kahekihilist süsteemi: maksete algatamise teenus, mida toetab varulahendusena pangalink.

PIS toimib teie peamise lahendusena, pakkudes klientidele sujuvat ja turvalist võimalust ostude eest tasumiseks. Mis saab aga siis, kui panga süsteemis tekib ajutine tõrge?

Siin tulebki appi pangalink. See on pikaajalise ajalooga usaldusväärne makselahendus, mis käivitub sujuvalt, kui pankade poolel on PIS maksed ajutiselt häiritud. Kuna panga poolel on maksete algatamise teenus ja pangalink erinevad tehnilised lahendused, siis on ebatõenäoline, et mõlemaga on probleem samaaegselt.

Nimetatud 10 intsidenti või plaanilist hooldust aasta esimeses kvartalis kestsid kokku üle 17 tunni. Selle aja jooksul viidi puudutatud panga maksed maksete algatamise teenuselt üle pangalingile. Tänu sellele funktsioonile säilitasime oma kaupmeestele sadade tuhandete eurode väärtuses oste, mis muidu oleksid tõenäoliselt kaotsi läinud.

See on riskide maandamise funktsioon, mida me ei paku mitte ainult valitud suurtele kaupmeestele, vaid mis on vaikimisi saadaval igale Maksekeskuse kaupmehele.

Teatud mõttes on see funktsioon nagu kindlustus – enamasti sellele ei mõelda. Kui aga peaks midagi juhtuma, siis olete väga õnnelik, et teil on olemas tagavara lahendus, et juhtum sujuvalt lahendada. Võib vaid ette kujutada, millise kahju tooks maksete vastuvõtmise häire näiteks suure müügikampaania ajal. Varulahenduse olemasolu aitab neid riske vähendada.

Miks on oluline omada varulahendust?

  • Ostukorvist loobumise vähenemine: maksetõrked toovad kaasa ostukorvi hülgamise. Meie kahekihiline süsteem vähendab selle riski märkimisväärselt.
  • Täiustatud kliendikogemus: hinnatud makselahendus suurendab usaldusväärsust ja lojaalsust. Teades, et teil on olemas varuplaan, näitate klientidele, et soovite pakkuda parimat võimalikku ostukogemust.
  • Meelerahu: veebipoe pidamine nõuab suurt tähelepanu ja pühendumist. Teineteist toetavad lahendused aitavad tagada, et probleemide korral rakendub alternatiivne lahendus ja maksete vastuvõtmine võib jätkuda.