Tagasi kõigi postituste juurde

Shopify moodul pakub nüüd ka tarneviise

04.02.2020

Maksekeskuse Shopify moodul läbis uuenduse ja pakub lisaks makseviisidele nüüd ka võimalust valida tarneviis kauba kättesaamiseks. Shopify poodide pidajatele tähendab see täiendavat mugavust, sest enam ei pea tarneviise eraldi liidestama. E-poe kliendid saavad tarneviisi valida ostu vormistamisel Maksekeskuse Simple Checkout lehel, kuhu ostjad tellimuse vormistamiseks edaspidi suunatakse.

Loe, kuidas aktiveerida tarne Shopify moodulis

Mooduli täienenud funktsionaalsusest lühidalt

 • Võimalus määrata erinevaid tarneviise riigiti
  • Omniva pakiautomaadid (Eesti, Läti, Leedu)
  • DPD pakiautomaadid (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi)
  • Itella Smartpost pakiautomaadid (Eesti, Soome)
  • Kuller (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi)
  • Järgi tulemine (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi)
 • Igale tarneviisile saab määrata hinna
 • Makse vormistamine toimub senise Maksekeskuse maksevärava asemel Simple Checkoutis.

Mis muutub?

Aktiveerides tarneviiside kuvamise toimub ostu lõplik vormistamine senise Maksekeskuse maksevärava asemel Maksekeskuse Simple Checkoutis. Just sealt on võimalik valida tarneviis. Milliseid tarneviise kliendile kuvatakse sõltub sellest, millised tarneviisid on kaupmees tarneviise lisades mooduli seadetes määranud.

On oluline ka mõista, et tarne luuakse Shopifys eraldi tehinguna. See tähendab, et ostuga on seotud kaks tehingut – kaup ja tarne. Shopifys tehinguraporteid vaadates on võimalik tarnetehingud välja filtreerida. Need on tähistatud tagi’ga API-SHIPPING.

Kliendi jaoks kogemuslikult midagi ei muuta, tema maksab Simple Checkout kaudu ikka ühe tehinguga nii kauba kui tarne eest. Küll aga tuleb kliendi tähelepanu juhtida, et Shopify poolt automaatselt saadetavas tehingukinnituses ei arvestata kogusummas tarne hinda, kuna see valitakse Shopify süsteemi väliselt Simple Checkoutis ostu vormistades. Sellekohase info soovitame lisada Shopifys tehingukinnituse e-mail template’i (malli). Klient saab tellimuse kogumaksumust ja tarnekohta näha vajutades teavituskirjas oleval tellimuse lingil vajutades.

Kuidas tarne aktiveerida?

Põhjaliku samm-sammult tarne aktiveerimise juhise leiad meie Shopify mooduli lehelt.

Kaupmehed jaoks, kes soovivad jätkata senise lahendusega, ei pea midagi muutma. Ainus vahe varasema lahendusega on, et senise Maksekeskuse maksevärava asemel toimub maksmine Maksekeskuse pakutavas Simple Checkoutis. Senise tarneliidestuse edasiseks toimimiseks ei tohi Maksekeskuse moodulis ühtegi tarnemeetodit märkida.

Loe, kuidas aktiveerida tarne Shopify moodulis