Annetusi saavad vastu võtta need Maksekeskuse mittetulundusühingutest kliendid, kellel on teenuse kasutamine aktiveeritud. Kui oled Maksekeskuse klient, kuid sul ei ole annetuste teenus aktiveeritud, siis palun võta ühendust meie klienditeenindusega aadressil support@maksekeskus.ee.

Annetusprojekti loomine
Annetuse vormi lisamine kodulehele
Ülevaadete saamine

 

Loo esimene projekt ja annetuse vorm

Annetuste kogumise eelduseks on vähemalt ühe annetusprojekti loomine. Seda saad teha logides sisse Maksekeskuse iseteeninduskeskkonda ja valides vasakust menüüst ‘Annetused’ (või Donations kui kasutad ingliskeelset keskkonda). Kui menüüs annetuste viidet ei ole, siis palun võta ühendust meie klienditeenindusega.

Avanenud vaatest saad luua esimese annetusprojekti vajutades nuppu ‘Loo uus annetuse projekt’. Seda sama nuppu vajutades saad tulevikus luua uusi annetusprojekte vastavalt vajadusele.

Annetuse projekt on viis eristamaks erinevaid eesmärke ja ettevõtmisi, mille tarvis Sinu organisatsioon annetusi vastu võtab. Annetajatel on võimalik valida, mille jaoks annetus tehakse ja Sinul on sellest ülevaade, tehes näiteks väljavõtteid iseteeninduskeskkonna ‘Tehingud’ vaatest. Pane tähele, et kõik tehtud annetused sõltumata projektist makstakse välja samale kontole.

Annetust luues tuleb sisestada järgmised andmed:

  • Nimi: see on annetusprojekti nimi, mis kuvatakse ka annetuse vormil
  • Staatus: siin saad valida, kas soovid annetuse projekti kohe aktiveerida või esialgu mitte. Vaikimisi valikuks on aktiivne.
  • Projekti lõpukuupäev: kui annetusprojektil on lõpukuupäev, siis selle kätte jõudes annetusi enam teha ei saa. Määra see, kui see peaks oluline olema. Tegemist ei ole kohustusliku väljaga.
  • Eelmääratud annetuse summad: siin saad määrata kolm summat, mida soovid annetuse vormil kuvada ja mida inimesed saavad valida.
  • Annetaja saab ise määrata summa: vali see, kui soovid, et lisaks eelmääratud summadele oleks annetuse vormil võimalik ka ise määrata tehtava annetuse summa.
  • Ühekordne annetus aktiveeritud: vali see, kui soovid vormi kaudu võtta vastu ühekordseid annetusi.
  • Püsiannetus aktiveeritud: vali see, kui soovid vormi kaudu võtta vastu püsiannetusi.
  • Peida ees- ja perekonnanimi väli, peida isikukoodi väli, peida e-maili väli: siin saad valida, kas vormis koguda annetajate andmeid. Et vormi oleks lihtsam ja kiirem täita, võid need isikuandmete väljad peita, tehes märked vastavatesse ruudukestesse.
  • Vaikimisi kuvatav annetuse tüüp vormil: siin saad valida, kas soovid vaikimisi kuvada ühekordset annetust või püsiannetust.
  • Kirjeldus: siin saad just loodud annetuse projekti kirjeldada. Kirjeldust ei kuvata annetuse vormil ja on mõeldud sisemiseks kasutamiseks.

Vajudates ‘Salvesta’ on annetuse vorm loodud.

 

Annetuse vormi lisamine kodulehele

Et hakata annetusi vastu võtma, tuleb see justloodud annetusprojektiga seotud vorm lisada kodulehele. Selleks ava soovitud annetuse projekt üldvaatest sellel vajutades.

Avaneb annetuse projekti haldamise vaade. Siit saad ülevaate annetusprojekti erinevatest sätetest. Saad neid muuta vajutades lehe allosas ‘Muuda’. Samuti saad kiire ülevaate tehtud annetuste arvust ja summast.

Vaate paremas osas näed annetusevormi toimivat eelvaadet. Täpselt sellisena lisatakse annetuse vorm ka kodulehele.

Vormi kodulehele lisamise esimene samm on vajutada avatud vaates nuppu ‘Kopeeri annetuse vorm’ misjärel kopeeritakse vajalikud read arvuti mällu. Seejärel tuleb minna oma kodulehe administreerimisse ja kopeerida kood kohta, kuhu soovid annetuse vormi kuvada.

Pane tähele, et annetuse vormi laius on defineeritud kui 100%. See tähendab, et see kohandub alaga, kuhu seda paigutad. Oleme annetuse vormi kujundanud võimalikult universaalsena, et see sobiks paljudele lehekülgedele. Soovitame annetuse vormi laiuseks mitte üle poole lehe laiusest – näiteks võiks projekti kirjeldus olla ühel poolel ja annetuse vorm selle kõrval.

 

Annetustest ülevaate saamine

Pärast annetusvormi edukat kodulehele lisamist saad vastu võtta annetusi. Ülevaadet tehtud annetustest on võimalik saada mitmel moel.

Maksekeskuse iseteeninduskeskkonnas on vasakul menüüs muuhulgas järgmised valikud:

  • Annetused: valides huvipakkuva annetuse projekti on võimalik näha, kui palju annetusi antud projektide tehtud on ja milline on annetuste summa tänaseks päevaks. See on kõige üldisem ja kiirem viis tehtud annetustest ülevaade saamiseks.
  • Tehingud: siin on näha kõik maksed (annetused) ja nende staatused. Muuhulgas saad siin filtreerida tehinguid annetuse projektide kaupa. Tehingute nimekirja saad filtreerida ka kuupäevi määrates. Tulemused saab eksportida näiteks PDF, CSV ja Exceli kujul.
  • Väljamaksed: Maksekeskus teeb koondväljamakseid üldjuhul kord päevas. Väljamakse sisaldab kõiki eelmisel perioodi laekumisi, millelt on juba maha arvestatud teenustasud. Avades konkreetse väljamakse, on võimalik näha, milliseid tehinguid (annetusi) see sisaldab. Tulemused saab eksportida näiteks Exceli, CSV, CAMT.053, XML ja PDF kujul.