Kuidas lisada Shopify poodi pakiautomaaditarne, kui lepinguid tarnefirmadega ei ole veel sõlmitud?

Omniva ja DPD pakiautomaatidesse on võimalik kaupa saata Maksekeskuse kaudu, ilma, et oleks vaja nende tarnefirmadega eraldi lepingut sõlmida. Tarne+ teenust kasutades maksad paki saatmise eest kindla summa, olenemata paki suurusest. Loe lähemalt: Saada ostud pakiautomaatidesse senisest soodsamalt!

 1. Tarnemooduli rakenduse paigaldamiseks klõpsa allolevat nuppu Ava.

  Plus Icon

  MakeCommerce tarnemoodul

  Ava

 2. Avaneb Shopify leht, kus pead vajutama nuppu Install:

 3. Järgmisena vajuta uuesti nuppu Install:
 4. Pärast mooduli paigaldamist peaks see avanema automaatselt:
  Kui see ikkagi ei avane, ava Shopify otsimootor ja otsi MakeCommerce Shipping Solution:
 5. Avades mooduli näed esimest jaotist: General Settings. Siin tuleb sisestada test või live keskkonna API võtmed. Nii nagu maksemooduli puhul, leiad API võtmed Maksekeskuse iseteeninduses jaotises Seaded> API. Kopeeri API võtmed ja sisesta need moodulisse. Seejärel tuleb muudatused salvestada.
 6. Edasiste toimingute jaoks vali menüüst Snippet Settings:
 7. Täida märkeruut Snippet enabled. Pärast seda märgi, kas antud kauba puhul on vaja kasutada kohaletoimetamist kulleriga või poodi järeletulemist. Sel juhul on vajalik ka kullermeetodi aktiveerimine. Kui sul on mitmekeelne pood, saad siin sisestada tõlked. Kui kasutad vaid ühte keelt, jäta see samm vahele.
 8. Märgi, et kliendil palutakse enne kassasse minekut nõustuda kasutustingimustega:
 9. Oluline! Salvesta muudatused:
 10. Viimane samm mooduli aktiveerimiseks on selle aktiveerimine töödeldava elemendi tasemel. Selleks suundu jaotisse Sales channels > Online Store > Themes > Customize
 11. Ava külgmisel menüüribal kolmas valik:
 12. Luba MK Hide Modal Buy Now & MakeCommerce Shipping. Seejärel Salvesta.

  MakeCommerce Shipping
  – aktiveerib alammenüü ostukorvilehel. MK Hide Modal Buy Now – peidab Buy now/Checkout nupud Add to cart vaates ja lisab 1 sekundilise viivituse Checkout nupule ostukorvilehel. See on vajalik selleks, et ostu vormistamise nuppu ei kuvataks enne, kui kasutaja on näinud pakiautomaatide valikut. Vajuta nüüd Save.
 13. Plugin on nüüd aktiveeritud, kuid seni ei ole pluginil midagi väljastada, sest ükski tarneviis ei ole aktiveeritud. Seda tehakse järgmistes sammudes.

Tarnepakkujate aktiveerimine

Seda, kas teenus on poe jaoks võimaldatud, saab kontrollida Maksekeskuse iseteeninduses avades menüü Seaded > Teenused. Kui Tarne+ staatus on mitteaktiivne, siis tuleks tutvuda tingimustega ning seejärel vajutada “Aktiveeri teenus”.

Järgmiseks mine tagasi Shopify admin paneelile Maksekeskuse tarnelahenduse rakendusse.

 1. Ava vahekaart Courier Integration settings ja vali teenusepakkuja (Omniva või DPD):

Tarnepakkujate seadistamine

Täida valitud tarneettevõtte konfiguratsioon vastavalt allolevale näidisele. Oluline on valida Shipping+ service enabled in Merchant Portal – Yes. Seejärel sisesta tagastuse aadress (teie aadress, mis ilmub aadressikaardile ja mida kasutatakse, kui klient soovib kauba tagastada) ja salvesta muudatused:

 

Tarneviiside aktiveerimine

 1. Mine jaotisse Shipping Methods:
 2. Selles näites aktiveerime Eestis Omniva ja Lätis DPD pakiautomaaditarne. Edasine protsess on kõigi puhul sama. Klõpsa valitud meetodi puhul nupule Edit:
 3. Järgmised sammud:
  1. Aktiveeri meetod,
  2. sisesta hind,
  3. vali, kas tasuta kohaletoimetamine on võimalik
  4. vali summa, millest alates tasuta kohaletoimetamist pakud
  5. sisesta nimetused, mida kliendile selle meetodi puhul näidatakse. Võid need ka muutmata jätta.
  6. Salvesta.Vajadusel korda seda teiste tarneviisidega.
  7. Nüüd on aktiveeritud kaks tarneviisi:
 4. Järgmisena suundu Shopify seadistustesse:
 5. Ava külgmenüüs jaotis Shipping and delivery ja klõpsa nupul General shipping rates:
 6. Vajadusel lisa tsoonile “Eesti” teisi riike, klõpsates nuppu Edit Zone

  Kui tarnepiirkonda ei ole üldse olemas, siis loo see sinise nupu Create zone abil.
 7. Vajadusel leia otsimootorist lisatavad riigid, vali need ja klõpsa nuppu Done:
 8. Nüüd kui Eesti ja Läti on tarneriikidena lisatud, saab MakeCommerce’i moodulis seadistada tarne hinnad:
 9. Seda tuleb teha 4 korda. Pead lisama hinna (Rate) igale aktiveeritud tarneviisile MakeCommerce’i moodulis, pluss täiendava hinna, kui tasuta tarne summa on märgitud. Sisend on järgmine:

  Ja lisamine tasuta tarneviisile:
 10. Sama põhimõtet tuleks korrata Läti tarnete puhul. Lõpuks peaks olema 4 tarnetariifi:

  Oluline!
  Eemalda mittevajalikud tarnetasud. Sellisel juhul kasutab süsteem vaikimisi Standardit.

Tarne peaks nüüd ilmuma poe ostukorvis ja vastavalt sellele kliendi kassavalik:

Oluline! Tarne toimimiseks kasuta Cart Page konfiguratsiooni (ostukorv avaneb eraldi lehel), mitte ostukorvi sahtlit Cart Drawer, mille puhul ostukorv avaneb hüpikaknana.

Oleme loonud universaalse lahenduse, mida on edukalt testitud kõige sagedamini kasutatavate Shopify lehe kujundustega. Kui aga kasutad vähem levinud teemat ja sel näib olevat probleeme, võta ühendust meie klienditoega ning aitame leida lahenduse.

Saadetiste automaatne registreerimine ja pakikaartide loomine

Kui oled Omniva/DPD integratsiooni teinud õigesti, on pakiautomaadist-pakiautomaati tellimuste registreerimine aktiveeritud ja edaspidi registreeritakse kõik pakid automaatselt valitud tarnefirmale. Registreeritud tellimusi saad vaadata ja luua kliendile saatmiseks kasutatava pakikaardi, kui klõpsad meie rakenduses nupule Create labels. Kui sinu saadetis ei ole sellesse sektsiooni sattunud, tasub kontrollida jaotist Register shipments, võimalik, et on juhtunud viga ja pead saadetise automaatselt registreerima.

Esialgu on kõikide registreeritud saadetiste puhul pakikaardi Label URL olekuks NOT GENERATED. Vasakul pool vali saadetised, mille jaoks pakikaarti soovid ja vajutad nupule Generate PDF labels. Luuakse link Label URL ja avatakse pdf-formaadis pakikaart. Saad luua pakikaardi igale tellimusele eraldi või valida mitu tellimust ning mitu pakikaarti luuakse ühel lehel. Kui kasutad mitut tarneettevõtet, saad samal lehel luua Omniva ja DPD pakikaardid. Seejärel prindi kaart välja, lisa pakile ja saada.

Täiendavad seaded

Telefoninumber

Kui kasutad pakiautomaate, peab telefoninumber e-poe kassas olema kohustuslik väli. Tarneinfo saadetakse SMS-i teel.

 1. Mine oma Shopify admin lehele
 2. Vali Settings ja seejärel vasakult Checkout
 3. Customer contact method vali Email
 4. Shipping address phone number märgi Required

Konkreetse toote testrežiimi aktiveerimine

Kui soovid rakendust testida, võid selle funktsionaalsuse esialgu lisada ühele tootele (nt kui teil on juba toimiv e-pood, millel on külastajad ja sissetulev liiklus).

 1. Klõpsa rakenduse ülemises menüüs valikul Snippet settings ja märgi valikud Test Mode enabled ja Snippet enabled. Sisesta allolevale väljale Test product id või toote ID, millega soovid funktsiooni testida. Veendu, et valik Snippet enabled oleks lubatud.
 2. Võid lisada funktsiooni “Nõustun kasutustingimustega“ ka (enne tellimuse esitamist) Snippet settings kaudu. Sellisel juhul tuleb märkida ‘Show TOS url in cart‘ ja määrata väljadel Terms of service text, Terms of service alert message if not clicked’, vastavalt sellele, millist teksti oleks seal vaja kuvada.

Mitme riigi pakiautomaatide asukoha seadistamine Shopifys

Kui soovid pakkuda tarnet mitmesse riiki, lisa riike jaotises Shopify Settings-> Shipping and delivery.

 1. Kui tarnid ainult oma põhiriiki, pole muudatusi vaja teha!
 2. Mine Shopify admin lehele.
 3. Vali vasakult Settings -> Markets
 4. Seal näed esmast turgu Primary Market – see on riik, mille jaoks praegu tellimusi vastu võtad.
 5. Kui soovid pakiautomaaditarnet ka teistesse riikidesse, loo uus turg (Market) ja lisa täiendavaid riike, nagu on näidatud allolevas videos.

 

Tellimuse kinnituse e-kiri

Tellimuse kinnituse sõnumi kohandamine. Valitud tarneviis ja asukoht ei ilmu kinnituskirjas kliendile, vaid alles siis, kui klient on avanud View your order. Tellimuse kinnituse e-kirjas kuvatakse ainult kliendi sisestatud tarneaadress, seega soovitame klientide segaduse vältimiseks muuta tellimuse kinnituse sõnumit. Selleks peate minema valikusse Settings – Notifications ja valima Order confirmation.apstiprinājums e-pastā

Muuda koodi osa tarneaadressi all, asendades Shipping address {{ shipping_address | format_address }} tekstiga, mis näitab, et valitud tarneviisi saab vaadata, kui klõpsad nupul View your order.pasūtījuma kods

Edukat müüki!