Tagasi kõigi postituste juurde

Milline on eelistatuim e-poe platvorm ja millist võiksid ise kasutada?

14.09.2020

E-poega alustades või senisele lahendusele uusi vajadusi arvestavat lahendust otsides seisab ettevõtja tihti lihtsa, ent kaunis keerulise küsimuse ees – millist e-poe platvormi valida? Igaüks neist tutvustab end kui parimat. Sõbrad-tuttavad võivad anda erinevaid soovitusi ja nii võib pikaajalise mõjuga otsuse tegemine raske olla.

Otsust on lihtsam teha teades, milliseid valikuid on teinud teised e-kaupmehed. Maksekeskuse klientide hulka kuuluvad nii väga väikesed ja alles alustavad e-poed kui ka suured jaekaubandusketid. Heites pilgu nende kasutavatele lahendustele saame anda omalt poolt soovitusi, millise valiku peaksid tegema.

WooCommerce on selgelt eelistatuim

Enam kui pooled Maksekeskusega liitunud poodidest kasutavad WooCommerce platvormi, mis teeb sellest enimkasutatava lahenduse Balti riikides. Seejuures edastab WooCommerce konkurente mäekõrguselt. Ka üleilmselt on WooCommerce’i turuosa suurim, mida erinevatel andmetel kasutab 25-30% maailma e-poodidest.

WooCommerce’i kasutavad enam kui pooled Eesti e-poed

WooCommerce’i eelistavad nii alles alustanud väga väikesed e-poed kui ka kauplused, mille igakuised tehingutemahud on kümnetes tuhandetes eurodes.

Edu põhjuseid on mitmeid. Tegemist on universaalse ja samas paindliku lahendusega. Suhteliselt väikeste kulutustega saab e-poe mõistliku ajaga tööle kasutades soodsaid või suisa tasuta kujundusmalle ja pluginaid. Samas on võimalik WooCommerce’il põhinevaid e-poode oma soovide järgi detailideni muuta ning luua vajadustele vastavaid erilahendusi. 

WooCommerce vajab töötamiseks WordPress sisuhaldusplatvormi, mis on omakorda oma valdkonna liider.

Millal kaaluda WooCommerce’i kasutamist? Tegemist on väga paindliku platvormiga, mida saab kasutada nii väikeste kui ka väga suurte e-poodide pidamiseks. E-poe haldamise ja arendamise käigus peab olema valmis ka tehniliseks tööks. Kui need oskused endal olemas, siis saab peamiste tegevustega ise hakkama. Kui oskusi ja kogemusi napib, siis on kasulik kaasata kogemustega arenduspartner, kes tagab e-poe tehnilise korrasoleku ja uuenduste paigaldamise.

Maksekeskusega saab liidestuse kasutades meie ametlikku MakeCommerce moodulit, millega saab lisaks makseviisidele ka tarnelahendused. WooCommerce’i moodul on kõrgeima arendusprioriteediga tagades alati värskeima funktsionaalsuse ja turvalisuse.

Voog on populaarsem kui Shopify

Kuigi Shopify populaarsus Eesti e-poe pidajate hulgas vaikselt kasvab, siis neist kahest on eelistatuim kodumaal arendatav Voog – seda kasutab ligi kümnendik Maksekeskuse kaupmeestest. Shopify kasutajaid on Voogist kolmandiku võrra vähem ja samas suurusjärgus on ka teise kodumaise platvormi ShopRoller kasutajate arv.

Nii Voog, ShopRoller kui Shopify võimaldavad suhteliselt lihtsa vaevaga luua nägusaid e-poode ja asuda kiirelt kaupa müüma. Ka hinnastatuse mudel on konkurentidel sarnane. Shopify teatava suletuse tõttu on aga kodumaiste makselahenduste kasutamine Voogis ja ShopRolleris sujuvam. 

Voog on hea valik e-äriga alustamisel

Millal kaaluda Voogi, Shopify või ShopRolleri kasutamist? Kõik kolm lahendust sobivad siis, kui soovid kiiresti luua nägusat e-poodi ja ei soovi süveneda tehnilistesse detailidesse. Voog on positsioneerinud end lahendusena, mis on sobilik e-poega alustamiseks. Näiteks on Voog sobilik, kui sul on mitte üle paarisaja toote (millel võib küll olla palju variatsioone).

Kõigi kolme lahendusega saab e-poe püsti kiiresti kasutades pakutavaid (tasuta) kujundusmalle, mida tavaliselt ka kohandada saab. Probleemide korral aitab kasutajatugi, mis Voogi ja ShopRolleri puhul on ka eestikeelne.

Voogi, Shopifyd või ShopRollerit soovitame ka kaupmeestele, kes on küsinud Maksekeskuse liidestust Wixiga. Nimelt puuduvad Wixil täna mugavad lahendused pangalingi maksete vastuvõtmiseks. Voogiga liidestamise kohta saad täpsemalt lugeda siit

Magento on suurtele

Paljud kaupmehed on kuulnud ka Magentost ja on kaalunud selle kasutuselevõttu. Kuigi seda saavad kasutada erinevates suurustes e-poed, siis meie klientide hulgas on näha, et Magentot eelistavad pigem suuremate ambitsioonidega e-poed, kus on palju tooteid, liidestused mitmete väliste süsteemidega ning vaja opereerida korraga mitmel turul. 

Magentost on saadaval kaks erinevat baaslahendust: tasuta levitatav Magento Open Source ning suurematele poodidele mõeldud funktsiooniderohkem Magento Commerce. Tegemist on investeeringuid vajava lahendusega, mille püsti panekuks ja hooldamiseks peab kaasama arenduspartneri. Magentol on palju baasfunktsionaalsusi, poodi on võimalik väga mitme näoliselt seadistada ning Magento Marketplace’s on saadaval suur hulk erinevaid laiendusi, mis aitavad vormida e-poe just selliseks nagu vaja.

Millal kaaluda Magento kasutamist? Sul on toimiv (e-)äri ja tehingute arv kuus on sadades, ehk isegi tuhandetes ja müüdavaid kaubaartikleid on palju. Plaanid või juba tegutsed mitmel turul.

Maksekeskus arendab Magento 2-le ametlikku moodulit, mida uuendatakse regulaarselt tagamaks värskeima funktsionaalsuse.

OpenCart ja PrestaShop on marginaalsed

Need kaks platvormi positsioneerivad end pigem WooCommerce’i kõrvale ja selles võrdluses on nad selgelt alla jäänud. Mõlemat kasutab alla 5% Maksekeskuse poodidest. Ka ülejäänud maailmas on nende turuosa väga väike ning see ei ole viimastel aastatel positiivselt arenenud. Sarnaselt WooCommerce’ile saab baasfunktsionaalsusega e-poe rajada suhteliselt kerge vaevaga, saadaval on kujundusmalle ja laiendusi. Samas on see valik turuliidriga võrreldes piiratum. Kuna mõlemat kasutatakse suhteliselt vähe, siis näiteks Facebookis on erinevates arendajate gruppides oluliselt lihtsam leida abi WooCommerce’i puudutavatele küsimustele. 

Eelistada tasuks levinuimaid lahendusi

Meie soovitame OpenCarti ja PrestaShopi asemel kaaluda, kas seatud eesmärgid ja vajadused saaks lahendada ka WooCommerce’iga.

Maksekeskus pakub mõlemale e-poe platvormile ametlikku moodulit tagamaks täieliku ühilduvuse meie peamiste ja täiendavate teenustega, kuid nende arendusprioriteet on madalam. 

Kokkuvõtteks

Toodud ülevaade võtab arvesse ligi 3000 e-poe kasutatavaid platvorme. Meie klientide hulgas on ka poode, mille puhul erinevatel põhjustel ei ole võimalik platvormi tuvastada. Nende hulgas on näiteks nii BigCommerce kui NopCommerce kasutajaid, samuti kõikvõimalikke erilahendusi. Maksekeskuse teenuseid on võimalik kasutada kõigi e-poe platvormidega tehes selleks liidestuse API-t kasutades. Enamik e-poode leiab aga endale sobiva lahenduse ülaltoodu hulgast.