Tagasi kõigi postituste juurde

Miks peab maksemooduleid uuendama ja kuidas seda teha?

12.12.2019

Üheks peamiseks maksemoodulite uuenduse eesmärgiks on pakkuda kaupmeestele uusi maksemeetodeid ja parandada olemasolevate toimimist. E-poe jaoks on seega maksemooduleid puudutavad uuendused väga suure tähtsusega. Jättes moodulid uuendamata riskib kaupmees sellega, et mõni uus makseviis, mis võiks omada e-poe klientidele ja seega poe tegevusele olulist mõju, jääb kasutusele võtmata.

Maksekeskuse arendatavad WooCommerce, Magento 2, PrestaShopi ja OpenCarti moodulid läbisid suurema uuenduskuuri oktoobri lõpul, mil lisandus nn. maksa hiljem (pay later) makseviiside grupp. Sinna on koondunud Inbanki pakutav Indivy Slice 3 ja Holm Banki Liisi ID. Maksa hiljem makseviise kuvatakse juhul, kui ostukorvi summa on üle 75 euro ning kaupmees on ühe või kõik nimetatud makseviisid aktiveerinud. Tegemist on seega kaunis põhimõttelise uuendusega. Jättes mooduli uuendamata, maksa hiljem makseviise ei kuvata ja e-kaupmehel võib jääda saamata tulu, mis tuleks klientidelt, kes soovivad oma ostude eest tasuda osade kaupa. Uuenduse mitte-tegemist on raske põhjendada, sest Maksekeskuse mooduliuuendused on klientidele tasuta.

Kolmanda osapoole arendatud moodulite sobivust maksa hiljem makseviisidega tuleb kaupmehel kontrollida mooduli arendajalt. Mooduli uuendamine võib olla tasuline.

Turvalisus

Kuigi arendustööde üheks peamiseks eesmärgiks on tavaliselt funktsionaalsuse lisamine või parandamine, siis kriitilisema tähtsusega on turvaaukude parandamine. Moodulid ise ja nende koosmõju teiste laiendustega võivad esile kutsuda olukordi, kus on moodulis vaja teha parandustöid ja need kiiresti ka kasutajateni viia. Seega, nii kui pluginast või moodulist on saada värskem versioon, tuleks alati pöörata tähelepanu, mida konkreetselt on parandatud või lisatud. Kui on märgitud, et uuendus sisaldab veaparandusi, siis tuleks see igal juhul paigaldada kiiremas korras.

WooCommerce

Eesti e-poodide üks levinumaid platvorme on WordPressi sisuhaldusplatvormile paigaldatav WooCommerce. Pluginate uuendamine on lihtne, seda saab teha paari klikiga WordPressi administreerimise liidesest. Logi sisse, leia vasakult menüüst plugins (eesti keele puhul pluginad). Kui moodulile on uuendus saadaval, siis märkad seda kohe – konkreetse plugina juures on teade saadaoleva uuenduse kohta. Leia nimistust MakeCommerce for WooCommerce ning vajuta lingil update automatically (eesti keeles uuenda automaatselt).  Mõne hetke pärast ongi e-poes kasutusel värskeim Maksekeksuse WooCommerce maksemoodul. 

WooCommerce maksemoodul

Maksekeskuse WooCommerce maksemooduli saad alla laadida WordPressi pluginate kataloogist, samuti Maksekeskuse lehelt, kust leiad ka juhised olukorraks, kui vaja moodul uuesti paigaldada.

Magento

Magento platvomi kasutavatel e-poodidel soovitame moodulit uuendada Magento Marketplace kaudu. Selleks logi oma e-poe Magento kasutajaliidesesse ja vali vasakult Extensions Manager. Seejärel leia makecommerce/module-ecommerce ning veendu, et vaate paremal pool oleks kuvatud ja valitud MakeCommerce mooduli värskeim versioon. Seejärel vajuta Install.

PrestaShop

PrestaShopi administreerimisliides kahjuks ei teata, kui Maksekeskuse maksemoodulist on saadaval uus versioon. Seepärast tasub hoida silm peal Maksekeskuse kodulehel, kus PrestaShopi moodulilehel on välja toodud nii värskeim versiooninumber kui ka võimalus see alla laadida.

PrestaShop maksemoodul

Mooduli uuendamiseks mine esmalt PrestaShopi kasutajaliideses alajaotusesse Improve, kust leiad Modules jaotuse ja sealt alt Module manager. Keri ekraani alla kuni Other grupist leiad MakeCommerce-nimelise mooduli. Seal on toodud välja ka versiooninumber. Kui see on vanem kui Maksekeskuse kodulehel värskeim saadaolev mooduliversioon, siis lae see meie kodulehelt alla ning seejärel PrestaShopi admin vaates vajuta Upload module. Vali allalaetud ZIP fail ning lae see üles. Seejärel tuleb taas kerida Other gruppi, kus MakeCommerce mooduli juurde on tekkinud Upgrade nupp. Sellele nupule vajutamise järel on moodul edukalt uuendatud. 

PrestaShop maksemoodul

Maksekeskuse PrestaShop maksemoodul on saadaval Maksekeskuse lehelt, kust leiad ka juhise juhuks, kui moodul on vaja uuesti paigaldada.

OpenCart

Ka OpenCarti admin-liides ei teata, kui Maksekeskuse maksemoodulist on saadaval uuem versioon. Teave värskeima maksemooduli kohta leiad Maksekeskuse kodulehelt, kust saad ka selle alla laadida

OpenCart maksemoodul

Mooduli uuendamiseks tuleb OpenCart admin-liideses esmalt minna Extensions vaatesse, kust leiab MakeCommerce mooduli. Kontrolli, kas seal toodud versioon on ühtlasi ka värskeim, millele Maksekeskuse veebis viitame. Kui meie veebis on värskem versioon, lae see alla. Seejärel mine OpenCart admin liideses Extension vaatesse ja vali seal Installer. Paigalda just allalaetud fail ja uuendatud maksemoodul on kasutamiseks valmis.

OpenCart maksemoodul

Maksekeskuse OpenCart maksemoodul on saadaval Maksekeskuse lehelt, kust leiad ka juhised olukorraks, kui vaja moodul uuesti paigaldada.

Uuendused tee esmalt test-keskkonnas

Kuigi uuenduste tegemine ei tohiks tekitada probleeme, siis hea praktika kohaselt tasuks kõikvõimalike uuendusi teha esmalt testkeskkonnas. Olles seejärel veendunud, et ka kõik muud moodulid ja laiendused töötavad pärast uuenduste tegemist ootuspäraselt, siis või uuenduse teha ka avalikul veebilehel. Loomulikult tasuks avalikust veebilehest teha regulaarselt varukoopiad, kust vajadusel on võimalik kogu keskkond kiiresti taastada.

Uuri Maksekeskuse maksemoodulite kohta täpsemalt