Tagasi kõigi postituste juurde

Aasta algus mitmekordistas käibe

16.03.2016

Võrreldes eelmise aastaga kasvas 2016. aasta jaanuari ja veebruari kuu Maksekeskuse tehingute arv rohkem kui kolmekordseks. Ka tehingute maht on teinud ligi kolmekordse hüppe.

Maksekeskuse juhatuse esimehe Art Lukase sõnul on möödunud poolaasta jooksul märgatavalt elavnenud väikeettevõtjate aktiivsus uute veebipoodide loomisel. “Kuna Maksekeskus ei küsi lepingutasusid ning alustamine on väga lihtne, siis me oleme alustavate ettevõtjate jaoks esimene valik,” selgitas Lukas. Seda kinnitab ka aktiivsete kaupmeeste 80%-line aastane kasv.

Lisaks sellele on maksete turgu Lukase sõnul mõjutanud ka mitmete suurte kaubandusettevõtete liikumine e-kaubandusse, mis jätkub tema sõnul ka praegu. “Need ettevõtted valivad Maksekeskuse oma partneriks tänu meie tehnoloogistele lahendustele, mis võimaldavad sellist automatiseerimist, mida pankadega pole olnud võimalik teha,” selgitas Lukas.

Lukase sõnul jääb mitmetele suurfirmadele vaid Eesti pangalinkidest väheks. “Me teeme koostööd enamiku Baltikumi pankadega ja nii mõnegagi neist oleme väga tihedas kontaktis, et koos uusi lahendusi turule tuua,” rääkis Lukas.”Kiire turu kasv ja muudatused Euroopa regulatsioonides on loonud turul olukorra, kus lähiaastatel seisva vee üle küll keegi kurta ei tohiks,” lisas ta.

Maksekeskus on 2013. aastal asutatud Omniva tütarettevõte, mille vähemusaktsionärideks on Eesti pangandus- ja IT-ettevõtjad. Tänaseks pakutakse rohkem kui 900 e-poele erinevaid tehnoloogilisi lahendusi maksete kogumiseks, mis võimaldavad säästa aega ja raha läbi lihtsa liidestamise ja automatiseeritud süsteemide.